دستگاه یو پی وی سی

راه اندازی خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی

تاریخ : 1399.06.22
نویسنده : Can Muller

 راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc

 

راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc ، نیاز به مقدماتی جهت شروع کار دارد که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم . در ابتدای راه ، راه اندازی خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی ، نیاز به یک فضای مسقف خواهید داشت. اگر کارگاه تک سر باشد به حدود ۱۲۰ متر مربع فضا احتیاج می باشد و در صورتی که کارگاه دوسر باشد باید در حدود ۱۸۰ مترمربع فضا داشته باشد . البته می توان راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc را در مکان های کوچکتر هم انجام داد . در یک کارگاه تک سر نیاز به حدود سه نفر کارگر و یک نفر سرپرست کارگاه و همچنین در یک کارگاه دوسر حدود چهار نفر کارگر و یک نفر سرپرست کارگاه نیاز می باشد.

 

خط تولید درب و پنجره upvc

 

معرفی محصول خط تولید درب و پنجره upvc

 

محصول توليدی ، طرح راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc یا درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی است. ماده اولیه درب و پنجره upvc از جنس ترموپلاستیک بوده و با موادهایی شامل پرکننده ها ، رنگ های صنعتی ، نمک طعام و ... تشکیل می شود. این درب و پنجره های upvc حاوی استاب لایزر یا پایدار کننده جهت مقاوم کردن پروفیل در برابر نور خورشید، تنظیم کننده ضربه برای حفاظت، دی اکسید تیتانیوم جهت سفیدی پروفیل، محافظت در برابر اشعه خورشید و همینطور کربنات کلسیم به عنوان فیلر،خواهد بود.

 

روش تولید درب و پنجره upvc

 

روش تولید راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc به این صورت می باشد که در شروع کار بعد از  دریافت برنامه تولید از بخش مهندسی ، اپراتورهای ماهر برش های پروفیل ها را، انجام می دهند.به این نکته باید توجه گردد که مدیریت پرت پروفیل ها یکی از موارد مهم این صنعت می باشد و بعد از آن به ترتیب توسط دستگاه سوراخ زن، دستگاه سوراخ یراق آلات، دستگاه شیار زن، دستگاه جوش پروفیل و دستگاه پلیسه گیر، ساخت فریم کامل شود. سپس بعد از گذشتن از این مرحله، قوطی گالوانیزه برای محکم شدن پنجره در شیار وسط پروفیل آن قرار گرفته و بندهای داخلی فریم پنجره با پیچ و پرچ سفت می شود.

 

دستگاه کن مولر

 

از طرف دیگر شیشه جهت دوجداره شدن مراحل شستشو، پرس شیشه و اسپیسر، تزریق گاز آرگون و چسب زنی پلی سولفاید شیشه، مراحلی را انجام می دهد و در نهایت کار در داخل فریم داخلی درب و پنجره، جایگذاری می شود.

 

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید

 

ماشين آلات اصلی راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc شامل دو قسمت جداگانه، تجهیزات تولید درب و پنجره upvc و دیگری تجهیزات تولید شیشه دو جداره،خواهد بود. این تجهیزات و ماشین آلات را می توان موارد زیر عنوان نمود.

 

تجهیزات مورد نیاز

دستگاه برش CNC پروفیل upvc، دستگاه جوش چهار سر پروفیل، CNC تمیز کن گوشه ها، خم کن پروفیل، جوش تک سر پروفیلupvc، مسیریابی خودکار شیار آب، کپی روتر، دستگاه نصب شیشه یا یراق آلات، تمیز کن سطح داخلی جوش پروفیل، تمیز کن سطح خارجی جوش پروفیل، دستگاه پرکن رطوبت گیر در اسپیسر، دستگاه اکسترودر چسب بوتیل، دستگاه انتقال فریم اسپیسر، خط برش و شستشوی شیشه دو جداره، میز دوار، دستگاه پوشش شیشه دو جزیی، CNC خم و شکل دهی اسپیسر، پرداخت کن شیشه، گاز پر کن در شیشه دو جداره، دستگاه CNC برش شیشه

 

ماشین آلات مورد نیاز

دستگاههای اقتصادی یا رومیزی

ست های تک سر پنج تکه نرمال یا دیجیتال (تمام اتوماتیک)

ست های تک سر شش تکه نرمال یا دیجیتال (تمام اتوماتیک)

ست های دو سر

 

مواد اولیه مورد نیاز در تولید درب و پنجره یو پی وی سی

 

پودر pvc، پلی اورتان،مواد افزودنی،اسپانیولیت، لولا ها، شیشه چهار میلی متری، نوارلاستیکی،نایلون عرض پنج سانتی متری ، گاز آرگون ، پروفیل فلزی ، یراق آلات

1) پروفیل

برای تامین این ماده اولیه اصلی،تامین کننده های زیادی وجود دارند که می توانید هم از پروفیل های ساخت ترکیه و هم از پروفیل های ساخت ایران استفاده کنید. به مرور زمان و با تجربه بیشتر در کار می توانید متوجه شوید که کیفیت و قیمت کدام پروفیل برای کارتان مناسبت تر می باشد.

2) یراق آلات

در بازار یراق آلات تنوع زیادی وجود دارد. بیشترین یراق ها ساخت کشور ترکیه می باشد ولی در حال حاضر تعداد زیادی کارگاه و کارخانه در ایران ، تولید برخی قطعات یراق را شروع کرده اند. تعداد قطعات مختلف یراق ها زیاد است و شما بعد از مدتی کار با آنها می توانید یراق مناسب کار خود را پیدا نمایید.

 

طرح توجیهی تولید درب و پنجره upvc

 

هزینه راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc

 

مهمترین اصل در راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc که سوالات زیادی در مورد آن پیش خواهد آمد، در مورد هزینه راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc می باشد که بیشترین سوال افراد است. اولین سوال مشترک آنها قیمت حدودی هزینه های راه اندازی کارگاه و یا کارخانه تولید درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی می باشد.برای پاسخ دادن به این سوالات این مشتریان ، در شروع کار باید مقدار سرمایه گذاری بررسی گردد. در واقع می توان گفت که اولین و مهم ترین هزینه برای شروع و تاسیس کارگاه یا کارخانه ، مقدار هزینه تامین مکان انجام کار می باشد.

 

مکان و فضای مورد نیاز جهت راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc می تواند از فضایی کوچک با متراژ حدودی 100 متر با برق سه فاز شروع شود و تا یک فضای کارخانه ای بزرگ و پیشرفته با فضای بالای ۷۰۰ متر مربع تامین کرد . همچنین هزینه های ثابت در راه اندازی خط تولید درب و پنجره upvc ، به غیر از مکان آن و هزینه های پیش بینی نشده، موارد زیر می باشد :

دستگاه upvc ، تاسیسات مورد نیاز، لوازم اداری، وسایل حمل و نقل و کارگاهی،هزینه های قبل از بهره برداری

 

دسته بندی :  وبلاگ
بالا